نسخه آزمایشی
کوهساری
معاون بین الملل حوزه در دیدار مسئولان پژوهشگاه گفت: فعالیت بین المللی الزاما به معنای زبان دانی نیست رؤسای مرکز همکاری های علمی و بین الملل و اداره بین الملل پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی روز دوشنبه 18 اسفندماه با معاون بین الملل حوزه علمیه قم در خصوص فعالیت های بین الملل با یکدیگر به بحث و گفتگو پرداختند. به گزارش مرکز همکاری های علمی و بین الملل دراین نشست ابتدا دکتر رجبعلی اسفندیار رئیس مرکز همکاری های علمی و بین الملل به معرفی پژوهشکده ها و مراکز پژوهشگاه و ظرفیت های علمی آن پرداخت و حجت الاسلام جلال عراقی ظرفیت های بین المللی پژوهشگاه را بر شمرد.
حجت الاسلام والمسلمین آقای حسینی کوهساری  معاون بین الملل حوزه علمیه قم در ادامه ضمن اشاره به ظرفیت های بالای پژوهشگاه در عرصه فعالیت های بین المللی،  اهمیت بین المللی و برند شدن  پژوهشگاه  در عرصه بین الملل را مورد توجه قرار داد. 
کوهساری افزود پژوهشگاه و دفتر تبلیغات اسلامی نهادهای گفتمان ساز  در عرصه بین ا لملل هستند و حرف برای گفتن دارند. 
وی گفت: تشکیل شوراهای بین المللی نهادهای حوزوی، برگزاری سلسله نشست های تبادل نظر و نقد کتاب با حضور افراد صاحب نظر خارجی، ایجاد انجمن های مشترک بین المللی از جمله فعالیت های بین المللی است که پژوهشگاه و حوزه می توانند در عرصه بین الملل انجام دهند.
کوهساری همچنین تصریح کرد: فعالیت بین المللی الزاما به معنی زبان دانی نیست، به طوری که  می توان بخشی از فعالیت های بین المللی را به افراد که مسلط به زبان فارسی در دیگر کشورها هستند متمرکز کرد. 
معاون بین الملل حوزه در پایان گفت: نیروهایی که در حوزه در تراز بین المللی فعال هستند، انگشت شمار هستند و این یک ضعف است که باید در جهت افزایش تعداد آنها اقدام کرد. 
 
 
امتیاز دهی
 
 


مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب

مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 5

آدرس: قم - پردیسان - خیابان دانشگاه - پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی -  مرکزهمکاری های علمی و بین الملل
تلفن: 02535116870
ایمیل: danaee@isca.ac.ir
 

ایتا
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

اداره همکاری های علمی و بین الملل
مجری سایت : شرکت سیگما