نسخه آزمایشی
دین فاتحان نخستین عرب
برای اولین بار برگزار شد نشست انگلیسی «دین فاتحان نخستین عرب: بررسی دیدگاه نوو و کورن» نشست علمی «دین فاتحان نخستین عرب: بررسی دیدگاه نوو و کورن» برای نخستین بار به زبان انگلیسی با هدف آمادگی پژوهشگران زباندان برای حضور فعال در صحنه های بین المللی با همکاری اداره بین الملل مرکز همکاری علمی و بین الملل و پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد. به گزارش اداره بین الملل مرکز همکاری های علمی و بین الملل این نشست با ارائه حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید محمد سلطانی و دبیری دکتر حبیب قهرمانی روز  چهارشنبه 14 دی ماه در تالار شیخ طبرسی برگزار شد. 
حبیب قهرمانی دبیر این نشست و دبیر کمیته زبان انگلیسی پژوهشگاه علوم  و فرهنگ اسلامی گفت: این نشست علمی برای اولین بار و به زبان انگلیسی در  دفتر تبلیغات اسلامی با حضور زبان دانان علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد. هدف  از این نشست افزایش دانش زبانی اعضای هئیت علمی  و پژوهشران و آماده نمودن آنها برای ارائه بحث های علمی در سطح بین المللی به زبان انگلیسی بوده است. 
وی تصریح کرد: در این نشست دکتر سید محمد سلطانی به نقد کتاب «چهار راهی به اسلام» به نویسندگی دو مستشرق به نام های «نوو» و «کورن» پرداخت. این دو مستشرق به دنبال به چالش کشیدن اسلام به واسطه انتشار این کتاب بوده اند و متاسفانه در سطح جهانی به طور گسترده این کتاب منتشر شده است. 
دبیر کمیته زبان دانان انگلیسی در پایان اشاره کرد که این سلسله نشست ها همچنان ادامه خواهد داشت و برنامه هایی برای حضور گسترده تر زبان دانان سایر مراکز بین المللی کشور در این نشست های علمی وجود دارد. 
علاقمندان برای استفاده از مباحث مطرح شده در این نشست می توانند به لینک رادیو پژوهش به آدرس زیر مراجعه کنند. 
http://radio.isca.ac.ir/music/%D9%86%D8%B4%D8%B3%D8%AA-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D9%86-%D9%81%D8%A7%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%AE%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%86-%D8%B9%D8%B1%D8%A8-%D8%A8%D9%87-%D8%B2/
 
 
امتیاز دهی
 
 


مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب

مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 32

آدرس: قم - پردیسان - خیابان دانشگاه - پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی -  مرکزهمکاری های علمی و بین الملل
تلفن: 02535116870
ایمیل: danaee@isca.ac.ir
 

آثار غیرفارسی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
آثار غیرفارسی پژوهشگاه  علوم و فرهنگ اسلامی 

 
ایتا
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

اداره همکاری های علمی و بین الملل
مجری سایت : شرکت سیگما