نسخه آزمایشی
کرسی ترویجی :گونه شناسی کنشگری طلاب در شبکه های اجتماعی مطالعه موردی شبکه اجتماعی اینستاگرام
دومین پیش اجلاسیه کرسی تخصصی نظریه پردازی آئینگی وحی ، حکومت و قلنون در سنت فلسفه سیاسی اسلامی
سلسله نشست های مقدماتی ، کنفرانس علمی : ساست گذاری عمومی و حکمرانی اسلامی مورخ 99/3/27 ساعت 9 الی 11
کرسی ترویجی : نظریه وحی در فلسفه سیاسی صدرالمتالهین
کرسی ترویجی : افسانه ابن سبا دستاوردتلاش ضد علوی زبیریان
نشست علمی نقد کتاب : در باره شر
چشم انداز جامعه منتظر در اندیشه حضرت آیت الله العظمی خامنه ای ( دامت برکاته)
جایگاه نظریه انتظاردر آرا و منظومه فکری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای مدظله
کرسی ترویجی باعنوان :«تحلیل و بررسی شاخصه¬های فرهنگی جامعه منتظر در اندیشه مقام معظم رهبری»
 نشست علمی «فقه و رانت و رابطه آن با عدالت»
 • 1398/6/12 سه‌شنبه نشست علمی «فقه و رانت و رابطه آن با عدالت»
  برگزاری نشست علمی «فقه و رانت و رابطه آن با عدالت» نشست«فقه و رانت و رابطه آن با عدالت» از سلسله نشست های علمی همایش ملی گام دوم انقلاب برگزار شد. این نشست در راستای همایش ملی گام دوم انقلاب اسلامی به همت پژوهشکده فقه و حقوق در روز پنجشنبه مورخه 7/8/98 در تالار امام مهدی (عجل الله تعالی فرجه) پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با ارائه حجت الإسلام والمسلمین دکتر مجید رضایی عضو هیئت علمی دانشگاه مفید، حجت الإسلام و المسلمین دکتر محمدرضا یوسفی عضو هیئت علمی دانشگاه مفید و دبیری حجت الإسلام و المسلمین علیرضا فجری و حضور اعضای هیئت علمی پژوهشکده فقه و حقوق برگزار گردید.
کرسی ترویجی علم‌سنجی، چالش‌ها و راهکارها در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب
 • 1398/5/17 پنجشنبه کرسی ترویجی علم‌سنجی، چالش‌ها و راهکارها در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب
  کرسی ترویجی علم‌سنجی، چالش‌ها و راهکارها در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب به همت پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی با همکاری مرکز همکاری های علمی و بین الملل پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد. در این نشست که با حضور اعضای هیات علمی و محققان پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی از ساعت 11 تا 13 چهاردهم مرداد ماه سال 98، در تالار امام مهدی (عج) این پژوهشگاه، انجام شد، دکتر علی میرعرب به ارائه مطالب و سرکار خانم نجمه باقریان به نقد آن پرداختند. دکتر میرعرب، سرپرست گروه اشاعه اطلاعات و دانش پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی، ابتدا ضمن تعریف علم‌سنجی آن را گستره ای از دانش دانست که به بررسی ويژگی‌های اطلاعات علمي پرداخته و بر مبنای داده‌های معتبر بین المللی توليدات علمي كشورها، سازمان‌ها و افراد را مورد مطالعه، ارزيابي و مقايسه قرار مي‌دهد
گستره شناسی انتظار در اندیشه حضرت آیت الله العظمی خامنه ای مد ظله
 • 1398/5/15 سه‌شنبه گستره شناسی انتظار در اندیشه حضرت آیت الله العظمی خامنه ای مد ظله
  به گزارش خبرنکار ایسکا حجت الاسلام حسن ملایی کارشناس بخش مهدویت و ارائه دهنده کرسی ترویجی عرضه و نقد ایده علمی با موضوع «گستره شناسی انتظار در اندیشه حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای مد ظله» در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی می‌گوید:در این جلسه پس از قرائت قرآن توسط قاری محترم جناب آقای ربیعی، دبیر علمی این کرسی، جناب آقای دکتر سید حامد شاهرخی پس از تقدیر از حضور اساتید حاضر در جلسه و اهتمام همه عوامل برگزار کننده خصوصاً ارائه دهندة محترم و ناقدین ارجمند به معرفی جایگاه و شخصیت علمی آنان پرداخت.
پیش اجلاسیه کرسی تخصصی روش شناسی جامع در تحلیل وجوه ونظایر در قرآن
 • 1398/4/27 پنجشنبه پیش اجلاسیه کرسی تخصصی روش شناسی جامع در تحلیل وجوه ونظایر در قرآن
  مدیر جلسه جناب حجت الاسلام و المسلمین عیسی زاده در گزارش مختصری اظهار داشتند: جناب استاد عباس کوثری به عنوان ارائه کننده طرح ، در ابتدا به تبیین طرح با عنوان روش شناسی جامع در تحلیل وجوه و نظایر در قرآن پرداختند ودر بیان مساله اصلی در این طرح فرمودند: برای کشف معانی دقیق تر وجوه و نظایر قرآن از روش های نو همانند، تحلیل وریشه یابی لغات،استفاده ازآیات مشابه ،استفاده از روایات مرتبط،استفاده از قاعده سیاق ،توجه به تفسیر مقارن از شیعه واهل سنّت وتوجه به مبانی کلامی شیعه استفاده شده است.
گزارش علمی کرسی ترویجی عرضه و نقد ایده علمی میراث علمی امام حسن(ع) وامام حسین(ع) در رویارویی با نهاد خلافت اموی
 • 1398/2/15 يكشنبه گزارش علمی کرسی ترویجی عرضه و نقد ایده علمی میراث علمی امام حسن(ع) وامام حسین(ع) در رویارویی با نهاد خلافت اموی
  کرسی ترویجی عرضه ونقد ایده علمی میراث علمی امام حسن(ع) وامام حسین(ع) در رویارویی با نهاد خلافت اموی، در تاریخ 10/2/1398 در سالن شهید مطهری سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد. ایده مذکور از سوی دکتر محمدباغستانی کوزه‌گر استادیار پژوهشکده اسلام تمدنی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در کتابی با همین عنوان تبیین شده است. جلسه مذکور به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی به مدت بیش از یک ساعت برگزار گردید.
گزارش علمی کرسی ترویجی، مناظره علمی با عنوان عـدالـت فـرهـنـگـی که در تاریخ 9 اسفند 97 برگزار گردید.
 • 1397/12/11 شنبه گزارش علمی کرسی ترویجی، مناظره علمی با عنوان عـدالـت فـرهـنـگـی که در تاریخ 9 اسفند 97 برگزار گردید.
  گزارش علمی کرسی ترویجی، مناظره علمی با عنوان عـدالـت فـرهـنـگـی، چهارمین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی عدالت با موضوع عدالت فرهنگی امروز در قالب کرسی ترویجی مناظره علمی  با ارائه حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پیروزمند عضو هیأت علمی فرهنگستان علوم اسلامی و دکتر نعمت‌الله فاضلی رییس پژوهشکده مطالعات اجتماعی علوم انسانی و دبیر علمی احمد اولیایی در تالار امام مهدی(ع) پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد.
گزارش علمی پیش اجلاسیه کرسی نظریه پردازی« نقد رویه الشهید الصدر فی توسع العقلایی فی الحیازه »
 • 1397/11/30 سه‌شنبه گزارش علمی پیش اجلاسیه کرسی نظریه پردازی« نقد رویه الشهید الصدر فی توسع العقلایی فی الحیازه »
  پیش اجلاسیه کرسی نظریه پردازی« نقد رویه الشهید الصدر فی توسع العقلایی فی الحیازه » به تاریخ 27 بهمن 1397 در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی  برگزار شد. ارائه دهنده نظریه حجت الاسلام و المسلمین دکتر خالد غفوری الحسنی بودند که نقد خود بر نظریه شهید صدر را به زبان عربی ارائه نمودند و نظریه شهید صدر مبنی بر توسعه در حیازت و برگرداندن همه مالکیت ها به حیازت را به نقد گذاشتند. جهاتی که در نظریه شهید صدر برای توسعه حیازت در نظر گرفته شده و برخی از آن ها در این جلسه به نقد گذاشته شد عبارت اند از: 1- از جهت توسعه دادن در حیازت کننده 2- توسعه ای که به مرور زمان متوجه مال حیازت شده و نماهای ناشی از آن است 3- از جهت تحمیل غرامت بر حیازت کننده و 4- از جهت داخل شدن افراد دیگر در مالکیت و تزاحم آن با مالکیت حیازت کننده اول.
گزارش علمی نشست «اصول استخراج نظریات سبک زندگی از تفسیر اجتماعی قرآن»
 • 1397/11/30 سه‌شنبه گزارش علمی نشست «اصول استخراج نظریات سبک زندگی از تفسیر اجتماعی قرآن»
  این نشست که از ساعت 10 صبح تا 15/12 ادامه داشت، حجت الاسلام والمسلمین محمد قطبی رئیس محترم شعبه اصفهان دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و حجت اسلام والمسلمین عیسی عیسی زاده مدیر گروه فرهنگنامه‌های قرآنی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن نظریات خود را بیان داشتند. دبیر این جلسه فاضل گرامی آقای دکتر سید علی سادات فخر بود.
گزارش علمی نشست قرآن و سبک زندگی با عنوان «سبک زندگی در تفسیر اجتماعی مورخ یکشنبه 14/11/97
گزارش علمی کرسی ترویجی نقد مفهوم شناختی «علم اسلامی»
 • 1397/10/29 شنبه گزارش علمی کرسی ترویجی نقد مفهوم شناختی «علم اسلامی»
  ​​​​​​​کرسی ترویجی نقد مفهوم شناختی «علم اسلامی» در نظریه آیت الله جوادی آملی که توسط جناب حجت الاسلام و مسلمین دکتر محمد علمی مبینی ارائه و توسط جناب حجت الاسلام و مسلمین دکتر مرتضی جوادی آملی و جناب حجت الاسلام و مسلمین دکتر محمد رضا مصطفی‌پور به بوته نقد گذاشته شد در روز پنج شنبه 13 دی در تالار شیخ طوسی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن دفتر تبلیغات برگزار گردید.
گزارش علمی پیش اجلاسیه کرسی نظریه پردازی« جایگاه شناسی قرائن در دلالت های لفظی »  
 • 1397/10/19 چهارشنبه گزارش علمی پیش اجلاسیه کرسی نظریه پردازی« جایگاه شناسی قرائن در دلالت های لفظی »  
      این پیش اجلاسیه کرسی نظریه پردازی«‌جایگاه شناسی قرائن در دلالت‌های لفظی‌»‌در تاریخ 13دیماه 1397‌در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی‌ تالار امام مهدی(عج) برگزار شد. پس از ارائه نظریه توسط حجت الاسلام و‌المسلمین جناب آقای رضا اسفندیاری(اسلامی)، ناقدان محترم حجج اسلام و‌المسلمین آقایان: احمد قدسی، علی اکبر بابایی، یعقوبعلی برجی، سیدمحمد نجفی یزدی، سیدحمید جزایری به نقد نظریه پرداختند. داوری جلسه را حجج اسلام و المسلمین آقایان: محمد قائینی، احمدواعظی، محمد فاکر میبدی به عهده داشتند. ناظر جلسه دکتر محسن موسی‌وند و مدیر آن حجت الاسلام و المسلمین سید محمد رضی آصف آگاه(اشکوری)بودند.
1 2

مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب

مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 2610

آدرس: قم - پردیسان - خیابان دانشگاه - پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی -  مرکزهمکاری های علمی و بین الملل
تلفن: 02535116870
ایمیل: danaee@isca.ac.ir
 

ایتا
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

اداره همکاری های علمی و بین الملل
مجری سایت : شرکت سیگما