نسخه آزمایشی
نجف لک زایی
در دیدار رایزن فرهنگی ایران در سوریه با پژوهشگاه مطرح شد: تاکید به حضور پژوهشگاه در فعالیت های علمی کشور سوریه سید حمید رضا عصمتی رایزن فرهنگی ایران در سوریه روز پنجشنبه 13 خرداد با رئیس و برخی مدیران پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به بحث و گفتگو پرداخت. به گزارش اداره بین الملل مرکز همکاری های علمی و بین الملل، در ابتدای این نشست دکتر رجبعلی اسفندیار رئیس مرکز همکاری های علمی و بین الملل پژوهشگاه، ضمن خیرمقدم به معرفی اعضای  حاضر در جلسه پرداخت. 
در ادامه این جلسه آقای سید حمیدرضا عصمتی رایزن فرهنگی ایران در سوریه گفت: در چند ماه اخیر امنیت نسبی در سوریه ایجاد شده و با توجه به فضای متفاوت فرهنگی سوریه، سوری ها تمایل به کار فرهنگی در فضاهای علمی دارند. در این راستا پژوهشگاه می تواند با دانشگاه های سوری در قالب همایش  و نشست، همکاری مشترک داشته باشد. 
  رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با اشاره به برخی فعالیت های انجام شده در پژوهشگاه گفت: آثار عربی پژوهشگاه مثل مجله الفکر السیاسی و موسوعه ها می توانند زمینه خوبی برای همکاری و ارائه مشترک باشند و اساتید سوری می توانند در نشریات عربی پژوهشگاه حضور داشته باشند. پژوهشگاه همچنین آمادگی دارد نشست های مشترک با دانشگاه های سوریه به صورت مجازی و حضوری داشته باشد. 
در همین راستا پژوهشکده های پژوهشگاه و دانشگاه های همسوی  سوریه می توانند با معرفی یک نفر به عنوان نماینده با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. همچنین امکان برگزاری همایش بین المللی «سهروردی» و «ابن عربی» با همکاری پژوهشگاه و دانشگاه های سوریه وجود دارد و پژوهشگاه می تواند بستر فنی لازم برای برگزاری همایش به صورت وبیناری را فراهم کند. 
در پایان این جلسه مقرر شد کارگاه های دانش افزایی با محورهای مختلف اندیشه سیاسی، فلسفه و کلام و تاریخ و سیره اهل بیت(ع) با همکاری پژوهشگاه و دانشگاه های سوریه با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در سوریه برقرار شود. 
 
 
امتیاز دهی
 
 


مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب

مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 15

آدرس: قم - پردیسان - خیابان دانشگاه - پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی -  مرکزهمکاری های علمی و بین الملل
تلفن: 02535116870
ایمیل: danaee@isca.ac.ir
 

ایتا
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

اداره همکاری های علمی و بین الملل
مجری سایت : شرکت سیگما