نسخه آزمایشی
زلفی گل
با حضور رئیس اداره بین الملل پژوهشگاه برگزار شد. نشست سیاست های کلان دیپلماسی علم و فناوری در آینده؛ افق های جدید ، حرکت های نو دوازدهمین نشست سراسری معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی، موسسه های پژوهشی و پارک های علم و فناوری به صورت مجازی روز یکشنبه 4 مهرماه با هدف تبیین و بررسی برنامه های وزارت عتف در حوزه بین الملل برگزار شد. حجت الاسلام جلال عراقی رئیس اداره بین الملل به نمایندگی از پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در این نشست حضور داشتند. 
به گزارش اداره بین الملل مرکز همکاری های علمی و بین الملل در این نشست که با عنوان «سیاست های کلان، دیپلماسی علم و فناوری در سال 1401-1400؛ افق های جدید و حرکت های نو»، برگزار شد، محمد علی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به بیان دیدگاه های خود درباره دیپلماسی علمی پرداخت و اظهار داشت که مناسب است دیپلماسی علمی را با مرجعیت علمی کنار هم به صورت تلفیقی قرار دهیم تا اثر هم افزایی این دو را ببینیم.
وزیر علوم در ادامه به طرح چند سوال پرداخت از جمله اینکه برای تقویت دیپلماسی علمی چه راهکارهایی وجود دارد؟ دیپلماسی علمی در چه سطوحی بایستی پیگیری شود؟ بسترهای نرم افزاری و سخت افزاری برای دیپلماسی علمی کدامند؟ چگونه می توان برای تحقق دیپلماسی علمی فرهنگ سازی کرد؟ آیا بدون پرداخت هزینه می توان وارد دیپلماسی علمی شد؟ چگونه می توان از طریق دیپلماسی علمی جذب سرمایه کرد؟ چگونه برنامه ریزی کنیم که استاد ما در وقت موظفی و در خارج از وقت موظفی نقشی فعال در دیپلماسی علمی داشته باشد؟ آیا می توان از تجربه دوره کرونا برای دیپلماسی علمی بهره برد؟ 
در ادامه دکتر سالار آملی رئیس مرکز همکاری های علمی و بین الملل وزارت عتف به همکاری های 25 ساله با کشور چین و سازمان همکاری های شانگ های به عنوان ابر سیاست های وزارت عتف در آینده اشاره کرد.
در پایان این نشست، تعدادی از معاونان و مدیران به ارائه نظرات خود در خصوص موضوع نشست و سوالات مطرح شده پرداختند.
 
 
امتیاز دهی
 
 


مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب

مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 8

آدرس: قم - پردیسان - خیابان دانشگاه - پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی -  مرکزهمکاری های علمی و بین الملل
تلفن: 02535116870
ایمیل: danaee@isca.ac.ir
 

ایتا
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

اداره همکاری های علمی و بین الملل
مجری سایت : شرکت سیگما