نسخه آزمایشی

در هفتمین جلسه مجمع پژوهشگاه های علوم انسانی – اسلامی مطرح شد:

تاکید بر اهمیت جایگاه علوم انسانی – اسلامی در حل معضلات کشور

هفتمین جلسه مجمع پژوهشگاه های علوم انسانی – اسلامی در روز چهارشنبه 16 تیر 1400 با حضور رؤسای محترم پژوهشگاه های علوم انسانی – اسلامی در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار گردید.
در این جلسه دکتر لک زایی، دبیر مجمع پژوهشگاه های علوم انسانی – اسلامی ضمن خیرمقدم به رؤسای محترم پزوهشگاه های عضو مجمع، موضوع جلسه را ارایه پیشنهاداتی برای ارتقاء جایگاه علوم انسانی – اسلامی و  نقش آفرینی آن برای پیشرفت جمهوری اسلامی به رییس جمهور منتخب اعلام کرد و از  حاضران خواست تا پیشنهادات خود را بیان کنند. 
رؤسای محترم پژوهشگاه های علوم انسانی – اسلامی پیشنهادات خود را در سطوح مختلف بیان داشتند. مهمترین نکته در پیشنهادات رؤسای محترم پژوهشگاه های علوم انسانی – اسلامی توجه به نقش و اهمیت علوم انسانی – اسلامی در حل معضلات کشور است، موضوعی که در 42 سال گذشته کمتر مورد توجه دولتمردان قرار گرفته است. اعتقاد به این مطلب که علوم انسانی – اسلامی می تواند در حل معضلات کشور نقش عمده ای ایفا نماید. خود، گام نخست در پذیرش اهمیت جایگاه علوم انسانی – اسلامی است. ارجاع مشکلات و معضلات کشور به جایی که متخصصان علوم انسانی – اسلامی در آنجا حضور دارند، یعنی پژوهشگاه ها و دانشگاه های علوم انسانی – اسلامی، گام دوم خواهد بود. 
نکته دیگر مورد تاکید رؤسای پژوهشگاه های علوم انسانی – اسلامی، موضوع قرار گرفتن امور مربوط به علوم انسانی در وزارت علوم به دست متخصصان رشته های فنی و کشاورزی است، فارغ از افراد، این نکته مورد اهمیت است که در سیستم وزارت علوم غلظت و کثرت کارشناسان با نیروی فنی و متخصصان رشته کشاورزی است . این مطلب ضرورت توجه به بازنگری در ساختار وزارت علوم و توجه به اهمیت رشته علوم انسانی را می رساند. 
همچنین در این جلسه برخی پیشنهادات خاص و موضوعی ناظر به مشکلات فعل کشور مطرح گردید که لازم است در فرصت دیگری با وزیر جدید علوم در میان گذاشته شود. 
 
منبع:

تاریخ خبر: 1400/4/20 يكشنبه
تعداد بازدید کل: 15 تعداد بازدید امروز: 1
 
امتیاز دهی
 
 


مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب

مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 16

آدرس: قم - پردیسان - خیابان دانشگاه - پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی -  مرکزهمکاری های علمی و بین الملل
تلفن: 02535116870
ایمیل: danaee@isca.ac.ir
 

ایتا
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

اداره همکاری های علمی و بین الملل
مجری سایت : شرکت سیگما